„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Zákon pohlaví
„Vše má pohlaví, vše má svůj mužský
a ženský aspekt.
Existence pohlaví se projevuje
na všech úrovních.“
 
Kybalion
 
V tomto zákonu se odráží skutečnost, že existence pohlaví působí na vše – vliv mužského a ženského aspektu nikdy neustává.
 
Toto neplatí pouze na fyzické úrovni, ale také na úrovni duševní, a dokonce i v duchovních sférách.
 
Na fyzické úrovni se tento zákon projevuje v podobě sexu.
Na vyšších rovinách na sebe přijímá vyšší formy, ale stále jde o tentýž zákon. Bez tohoto zákona není možné žádné tvoření – fyzické, duševní a ni duchovní. Jestliže jej pochopíte, vyjasní se vám mnoho problémů, nad nimiž si láme hlavu řada lidí.
 
Zákon pohlaví se neustále podílí na rozmnožování, obnově a tvoření. Každá věc, každý člověk v sobě obsahují dva elementy či principy neboli tento veliký zákon. Každá věc mužské povahy v sobě nese i ženský prvek. Každá žena v sobě obsahuje mužský princip.
Abyste porozuměli filozofii duševního a duchovního tvoření, rozmnožování a obnovy, musíte studovat a pochopit tento hermetický zákon. Je v něm obsažen klíč k mnoha životním mystériím.
 
Chceme vás varovat, že tento zákon nemá nic společného s řadou primitivních, zhoubných, ponižujících a chlípných teorií, učení a praktik, jenž jsou vyučovány pod vznešenými jmény, avšak které představují jen prostituci velikého přirozeného zákona pohlaví. Tyto přízemní pokusy o oživení dávných a neblaze proslulých forem uctívání plodivé síly přírody ničí tělo, mysl i duši. Hermetická filozofie odjakživa troubila na poplach proti těmto degradovaným učením, jež vedou k chtíči, prostopášnosti a překrucování přírodních principů.
 Jestliže se po takovéto nauce pídíte, musíte hledat někde jinde – hermetismus nic podobného neobsahuje.
 
Čistému vše čisté, přízemnímu vše přízemní.
29.jpg
Plození je ve všem; vše má své mužské a ženské principy
 
* Ve všech úmyslech se projevuje pohlaví.
* Pohlaví existuje ve dvou formách - směřující do délky a příčné.
* Ve vztahu k zákonu přitažlivosti (dva póly a vzájemnost mezní a příčná (6), (je také ve shodě s přitažlivostí a ve vztahu k různému a protilehlému (4).
Ráj srdce
 


https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one