„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

1.čakra

První čakra - Múládhára
muladhara1m.jpg

základní čakra, čakra kořene

První čakra je mezi konečníkem a pohlavními orgány, je spojena s kostrčí a otvírá se směrem dolů. Spojuje nás s fyzickým světem, touto čakrou proudí energie Země do našeho těla. Aktivní první čakra svítí ohnivě červeně. Harmonická čakra vnáší do nás vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Při zablokované nebo uzavřené základní čakře máš málo tělesné i duševní síly k překonání čehokoli a mnoho věcí ti dělá starosti, máš pocit nejistoty a nedůvěry.

 

K této čakře jsou přiřazeny:

symbol - lotos se čtyřmi okvětními lístky

barva - červená, rudá

element - země

základní princip - tělesná vůle být

pozitivní síla - stabilizující, zemitá

vokál, tón a mantra -"u", C, lam

otáčení čakry ženy - doleva

otáčení čakry muže - doprava

smyslová funkce - čich

příroda - červánky, čerstvá hlína

hudba - rytmus zdůrazňující

umístění - mezi řití a genitáliemi, úpatí páteře, spojená s kostrčí, otevírá se dolů

části těla - všechno pevné, páteř, kosti, kyčle, zuby, nehty, obě nohy, tlusté střevo, řiť, konečník, prostata, tvorba krve a stavba buněk

žláza - nadledvinky

hormony - adrenalin, noradrenalin

drahokamy - achát, hematit, krvavý jaspis, granát, červený korál, rubín, heliotrop, tygří oko, rodochrozit, karneol

aromaterapie - cedr, hřebíček

spánek - na břiše, 10 - 12 hodin
 

úloha: praenergie, pradůvěra, stabilita, vztah k zemi a k materiálnímu světu, síla prosadit se

První čakra - se aktivuje jasnou svítící červenou barvou.
Tuto čakru pozitivně ovlivňuje pozorování krvavě rudého vycházejícího nebo zapadajícího Slunce a červánků, nejlépe vsedě se zkříženýma nohama na holé zemi.

První čakra se u ženy otáčí doleva, u muže doprava.

První čakra nás spojuje s fyzickým světem.

Dává sílu prosadit se a vytrvat. Převádí kosmické energie na tělesno - pozemskou rovinu, zároveň proudí touto čakrou energie země do celého našeho systému. Působí na budování existence, materiální zabezpečení a uchování si vlastního druhu rodiny. První čakra je životně důležitý základ a pramen vitální síly pro vyšší čakry. Poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, na které si můžeme stavět náš život. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní rovnováhu. Pokud čakra je otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké spojení se Zemí a jejími tvory, vitalitu, spokojenost, stabilitu a vnitřní sílu. Naopak při zablokování nebo uzavření čakry je tělesná konstrukce slabá a máme málo duševní síly.

blokace 1.čakry

Při jednostranné dominaci nebo chybné funkci této čakry krouží vaše myšlení jen kolem materiálního vlastnictví a jistoty, stejně jako kolem smyslových požitků (jídla, alkoholu, sexu). To co se vám líbí, chcete také vlastnit, aniž by jste přemýšleli o následcích. Zároveň vám může být velmi zatěžko otevřeně brát i dávat. Máte tendenci se pojistit. Neschopnost něčeho se vzdát je nezřídka vyjádřena ve formě zácpy a tloušťky.

V extrémních případech jednáte předrážděné a hněvivě, zuřivě či agresivně. Nesmírné prosazování vlastních přání.

Při zablokované nebo uzavřené základní čakře je vaše tělesná konzistence slabá a máte málo duševní i fyzické síly na překonání čehokoliv. Mnoho věcí vám v životě děla starosti. Možná máte také pocit, že ztrácíte půdu pod nohama nebo se cítíte zcela nepřítomni. Proto vám život připadá jako břímě ne jako život.

Materialismus, nutnost smyslových prožitků, touha vlastnit, problémy s váhou, neschopnost žít v harmonii, agresivita a podrážděnost, násilí, nejistota.

možné onemocnění

Rakovina, leukémie, nízká vitalita, alergie, astma, pohlavní choroby, artróza, bolesti zad, krevní onemocnění, problémy s růstem, psychické problémy, zácpa, hemeroidy, zánět tlustého střeva, průjem, chladné neprokrvené prsty u nohou a rukou, frekvence močení, zánět močového měchýře, osteartróza kyčelního kloubu, ledvinové kameny, hypertenze, hypotenze, impotence, vrozené deformace chodidel.

základní myšlenka

Máme právo na to žít na zemi život podle svých vlastních představ a nikdo nemá právo nás za to kritizovat, nebo nám toto právo upírat. Zároveň ale my sami nemáme právo kritizovat to, jak žijí ostatní. Můžeme pro svůj život chtít jen tak velké právo na svůj život, kolik sami umíme dát ostatním. K tomu, abychom si mohli toto právo obhájit, si musíme být vědomi své vlastní síly, kterou pro tuto obhajobu máme. Pokud si nejsme své síly vědomi, pak právo na svůj život nejsme schopni uplatnit. Pak v životě žijeme strach, strach z ostatních, strach se hájit, anebo máme pocit, že stejně nejsme schopni nic změnit, anebo ovlivnit.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one