„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

3.čakra

Třetí čakra - Manipura

manipura3m.jpg

čakra solar-plexu, čakra pupku

Třetí čakra je přibližně dva prsty nad pupkem a otvírá se směrem dopředu. Je centrem síly, tudy přijímáme sluneční energii a tím dodáváme tělu vitalitu. Je sídlem osobnosti, vůlí k výkonům, snahou pomoci, citových vazeb a je v přímém spojení s astrálním vibračním polem (z ní také vychází ona známá "stříbrná šňůra"). Blokace zde mají za následek pocit poraženosti, ztrátu odvahy a svobodné vůle a strachem ze "životního boje".

K této čakře jsou přiřazeny:

symbol - lotos s deseti okvětními lístky

barva - žlutá až zlatožlutá

element - oheň

základní princip - výstavba bytí

pozitivní síla - proměňující, budující, očisťující

vokál, tón a mantra - "o" otevřené, E, ram

otáčení čakry ženy - doleva

otáčení čakry muže - doprava

smyslová funkce - zrak

příroda - sluneční světlo, slunečnice, kvetoucí pole řepky, zralé pole obilí

hudba - ohnivé rytmy, harmonická orchestrální

umístění - dva prsty nad pupkem, solar-plexus, otevírá se dopředu

části těla - spodní část zad, dutina břišní, trávicí systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém

žláza - slinivka břišní, játra

hormony - insulin (žluč)

drahokamy - tygří oko, jantar, zlatožlutý topaz topas, citrín, růženín, aventurín, malachit, záhněda, sluneční kámen

aromaterapie - levandule, rozmarýn, bergamot

spánek - na zádech, 7 - 8 hodin

 

úloha: rozvoj osobnosti, zpracování pocitů a zážitků, vliv a moc, budování a bytí, moudrost pramenící ze zkušenosti, síla a plnost

Třetí čakru - aktivuje jasná sluneční žluť.
Je dobré tuto čakru vystavovat působení paprsků Slunce, pozorovat Sluncem ozářené pole zralého obilí nebo řepky či slunečnice.

Třetí čakra se u ženy otáčí doleva a u muže doprava.

Třetí čakra je sídlem emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví, nezdravých tužeb. Je přiřazena elementu ohně, což znamená teplo, energie, aktivita. Čakra přestavuje naše centrum síly. Tudy přijímáme sluneční energii, která kromě toho vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému a udržuje ho. Třetí čakrou vstupujeme do aktivního vztahu ke třetím lidem. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud, jsou řízeny sympatie a antipatie, schopnost trvalých vazeb a mezilidské vztahy.

Když je otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě. Můžete být sami se sebou vyrovnáni a zároveň respektujete přání a pocity druhých. Máte v sobě jas, který obklopuje i vaše tělo, chrání váš před negativními vibracemi a vyzařuje do vašeho okolí. Máte-li navíc otevřenu šestou a sedmou čakru, poznáváte, že vše viditelné je složeno z různých vibrací světla. Plní se ti vaše přání, protože jste úzce spjati se silou světla, co si přejete, přitahujete jako magnet.

blokace 3.čakry

Při jednostranném vlivu nebo chybné funkci třetí čakry. Všechno má být podle vašeho názoru, chcete ovládat svůj svět, prosazovat svou moc a dobývat. Avšak cítíte, že jste k tomu hnáni vnitřním neklidem a nespokojeností. Pravděpodobně jste zažili málo uznání a potvrzení sebe sama, proto jste si nemohli vyvinout skutečnou sebeúctu, která se vám nedostávala a kterou teď hledáte ve vnějším světě. Chybí tu vnitřní uvolněnost, připadá vám těžké vypřáhnout a uvolnit se. Také lehce vybuchnete, ve vaší podrážděnosti se projevuje mnoho hněvu, které jste během času spolykali bez dalšího zpracování.

S nedostatečnou funkcí třetí čakry se cítíte často bez odvahy a poraženi. Všude vidíte překážky, které se vám stavějí do cesty. V dětství ze strachu, abyste neztratil uznání vychovatelů, rodičů, učitelů, aj. jste potlačili své pocity a spolkli jich víc, než jste dokázali zvládnout. V obtížných situacích máte houpavý strach v žaludku nebo jste nervózní, máte těkavé jednání. Neobvyklé zážitky vám přinášejí strach a neklid.

Touha ovládat, vnitřní neklid, nedostatek vnitřní sebeúcty, nutnost uznání, výbušnost, nedostatek odvahy, strach ze života.

možné onemocnění

Cukrovka, slinivka břišní, zánět slinivky břišní, nemoci jater, žlučové kameny, dvanácterníkový vřed, kýla, celiakie (tenké střevo), slezina. Nemoci ledvin, nízká vitalita, vysoký tlak, problémy se zády, zácpa, potíže při porodu, střevní nemoci, vysoká hladina cholesterolu, cukrovka, vředy, hepatitida, revmatická artróza, srdeční onemocnění.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one