„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

5.čakra

Pátá čakra - Višuddha

visuddha5m.jpg

krční čakra, komunikační centrum

Pátá čakra je mezi krční jamkou a ohryzkem. Je spojena s krční páteří a otvírá se směrem dopředu. Nachází se zde centrum komunikace, vyjadřovacích schopností a inspirace. Je mostem mezi myšlenkami a reakcí. Její disharmonie se projevuje komunikačními problémy (neschopnost vyjádřit se, prázdné myšlenky - slova, vady řeči, hrubost hlasu, chladné vyjadřování) apod.

K této čakře jsou přiřazeny:

symbol - lotos s šestnácti okvětními lístky

barva - světle modrá, stříbrná, zelenavě modrá

element - éter

základní princip - rezonance bytí

pozitivní síla - komunikující, zprostředkující

vokál, tón a mantra - "e", G, ham

otáčení čakry ženy - doleva

otáčení čakry muže - doprava

smyslová funkce - sluch

příroda - modrá obloha, zrcadlení oblohy ve vodě, vlnky na hladině

hudba - bohatá na harmonické tóny, sakrální a meditativní tance, new age

umístění - mezi krční jamkou a ohryzkem, přední část krku, otevírá se dopředu

části těla - oblast krku (šíje), týlu a spodní čelisti, hrdlo, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže

žláza - štítná žláza, vedlejší štítná žláza

hormony - tyroxin (trijódthyroxin)

drahokamy - akvamarín, tyrkys, chalcedon, lapis lazuli, celestín, modrovrstvený achát, aqua aura

aromaterapie - šalvěj, eukalyptus

spánek - na obou bocích, 4 - 5 hodin

 

úloha: otevřenost, inspirace, komunikace, tvůrčí sebevyjádření, šíře, nezávislost, přestup k jemnějším úrovním bytí

Krční čakře náleží jasná světle modrá barva.
Příznivé účinky na tuto čakru má ležení ve volné přírodě a pozorování bezmračného modrého nebe, pozorování zrcadlení modrého nebe na průzračné vodní hladině a tiché šplouchání vln.

Pátá čakra se u ženy otáčí doleva a u muže doprava.

V 5. čakře se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace.

Je spojeno s menší vedlejší čakrou týl. Tyto dvě čakry bývají považovány za jedinou. Svojí funkcí je čakra týlu tak úzce spjata s krční čakrou, že ji lze opravdu spojit s pátou čakrou. Pátá čakra vytváří spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, mezi našimi impulsy a reakcemi na ně, propojuje obsahy všech čaker s naším světem. Přes krční čakru vyjadřujeme vše smích, pláč, pocity, radosti strachu, vzteku, lásky, přání, myšlení, myšlenky, názory a vnímání našeho světa. Komunikace našeho vnitřního života s vnějškem je prostřednictvím mluveného slova, gesty, mimikou, uměleckými projevy (tanec, kreslení, hudba, aj.)

blokace 5.čakry

Když jsou blokovány energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi hlavou a tělem. Bude vám zatěžko reflektovat své vlastní pocity a projevujete své zadržované emoce často v nepromyšleném chování, anebo se uzavřete ve své intelektualitě. Místo toho se pokoušíte vše zakrýt gesty a mnohými slovy, za kterými skutečně skrýváte svou skutečnou podstatu. Vaše řeč je buď neuhlazená a hrubá, nebo spíše věcná a studená. Možná i koktáte. Váš hlas je poměrně silný, vaše slova, ale nemají hlubší význam. Nesnesete, aby jste působili dojmem slabocha a pokoušíte se stát za každou cenu silným. Tak se dostáváte pod velký tlak. Výsledek je ten, že se schováváte do krunýře, vystrčíte ramena a schováte hlavu mezi ně, aby jste se tak ochránili před další možnou zátěží, nebo novým útokem.

Disharmonická čakra je také u lidí, kteří zneužívají svá slova k manipulaci druhých lidí. Vaše vnitřní poznání se neodvažujete nikomu ukázat a projevovat ho. Toto poznání se, ale někdy domáhá projevu, můžou tak vzniknout básně, obrazy, písně.
Při nedostatečné funkci páté čakry upadáte do těžkostí, jak se projevit, vyjádřit, představit. Držíte se zpátky, jste spíše plaší, tiší, uzavření, nebo mluvíte jen o nedůležitých věcech. Když se musíte projevit, máte jakoby knedlík v krku a váš hlas je stísněný. Ještě častěji než v disharmonické funkci zde častěji nacházíme koktání. Jste vůči ostatním lidem nejistí a obáváte se jejich soudu. Proto se orientujete na jejich mínění a často nevíte, co chcete. Nemáte přístup k vaší duši a jejím poselstvím ani důvěru ve své intuitivní síly.

Když se pátá čakra nerozvíjí během života, nastává celkové ztuhnutí. Váš vymezený rámec bytí, uvnitř kterého trávíte život a vyjadřujete svůj potencionál, je velmi úzký, jedinou realitu považujete vnější svět.

Pocity viny a strachu, neschopnost vidět skutečnost, mnoho gest, neschopnost se vyjadřovat, koktavost, přeceňování sama sebe, přílišná výřečnost, manipulace s ostatními, neschopnost ztotožnit se s vnitřními pocity, nespojitost materiálního světa a duchovna, nejistota, nedůvěra k intuici.

možné onemocnění

Astma, zvýšená činnost štítné žlázy, bolesti v krku, ztráta hlasu, záněty krční mandlí, sluchové potíže, ušní šelesti, horní cesty trávicí soustavy, afty, zuby, mentální anorexie, roztroušená skleróza.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one