„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

6.čakra

Šestá čakra - Adžňa

adzna6m.jpg

čakra čela, "třetí oko", příkazová čakra, vnitřní oko, oko moudrosti

Šestá čakra je uprostřed čela, jeden prst nad kořenem nosu. Otevírá se směrem dopředu. Je sídlem vyšších duchovních sil, intelektu, intuice a uvědomování. Vlastní barva této čakry je jasná indigová modř, mohou zde však být i barvy žluté a fialové. Tyto barevné rozdíly ukazují různorodost vědomí. Racionální nebo intelektuální myšlení může způsobit záření žluté. Jasná tmavě modrá ukazuje na intuici a nadsmyslové vnímání se projevuje fialovou barvou. Nedostatečnost funkce této čakry se projevuje "přízemním smýšlením", odmítání vyšších duchovních "tajemných" skutečností. Například při pokusech o pozorování aury, různé druhy věštění apod., je velmi důležité, aby tato čakra byla harmonická a dobře rozvinuta.

K této čakře jsou přiřazeny:

symbol - lotos s 96 (2 x 48) okvětními lístky

barva - indigově modrá, žlutá, fialová

element - -

základní princip - poznání bytí

pozitivní síla - poznávající

vokál, tón a mantra - "i", A, kšam

otáčení čakry ženy - doprava

otáčení čakry muže - doleva

smyslová funkce - všechny smysly a nadsmyslové vnímání

příroda - noční obloha

hudba - klasická (východní i západní), kosmické zvuky, new age

umístění - prst nad kořenem nosu, ve středu mezi obočím, otevírá se dopředu

části těla - obličej, oči,čelo, uši, nos, dutiny, malý mozek, centrální nervový systém

žláza - podvěsek mozkový (hypofýza)

hormony - vasopresin (adiuretin), pituitrin

drahokamy - lapis lazuli, indigově modrý safír, sodalit, ametyst, fluorit, nachový apatit, azurit

aromaterapie - máta peprná, jasmín

spánek - spánek a bdělý spánek, 4 hodiny

 

úloha: intuice, funkce poznání, vývoj vnitřních smyslů, duchovní síla, projevení se, projekce vůle

Otevření a vyjasnění šesté čakry prohlubuje průsvitná temně modrá (indigo), která posiluje a uzdravuje smysly.

Šestou čakru stimuluje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd.

Šestá čakra se u ženy otáčí doprava a u muže doleva.

Šestou čakrou se dovršuje vědomé vnímání bytí.

Je to sídlo vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností rozlišování, paměti, vůle. Na tělesné rovině nejvyšší řídící centrum centrálního nervového systému. Vlastní barva je indigově modrá, žlutá, fialová, tyto barvy poukazují na rozdílné funkce na různých úrovních vědomí. Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů, můžeme tak vytvářet nové reality a staré rušit. Obvykle však probíhá proces automaticky, většina myšlenek, které určují náš život, je ovládána našimi zafixovanými emočními reakcemi a je programována našimi i cizími soudy a předsudky. A tak je často náš duch, sluhou emocemi nabitých myšlenek, které nás mohou částečně ovládat. Vývojem a postupným otevíráním našeho vědomí můžeme tento proces stále více ovládat.

blokace 5.čakry

Nejčastější projev této čakry je zatížení hlavy. Jste člověk, který žije výlučně svým intelektem a rozumem. Tím, že se pokoušíte řídit rozumem, platí pro vás jen takové pravdy, které zprostředkovává vaše racionální myšlení. Vaše intelektuální schopnosti jsou možná opravdu výrazné a máte dar bystře analyzovat, avšak chybí vám celkový pohled a schopnost integrace do kosmické sounáležitosti.

Je-li tok energie šestou čakrou výrazně omezen, je pro vás jedinou opravdovou skutečností vnější viditelný svět. Váš život zaručují materiální přání, tělesné potřeby a neovladatelné emoce. Duchovní diskuze jsou pro tebe namáhavé a neužitečné. Duchovní pravdy odmítáte pouze jako domněnky, anebo nesmysly bez praktického významu. Vaše myšlení se orientuje podle převládajícího mínění ve společnosti. V náročných situacích pak lehce ztrácíte hlavu. Možná býváte také zapomětlivý Poruchy zraku, které bývají s nedostatečnou funkcí čakry spojeny, jsou upozorněním, aby ses dívali více dovnitř a poznali i ty oblasti, které jsou pod viditelným povrchem.

Neschopnost povznést se, skeptičnost, nutnost ovlivňovat, ztráta vztahu k realitě, materializmus, zapomnětlivost, zmatek.

možné onemocnění

Rakovina, astma, alergie, nemoci žláz s vnitřním vyměšováním, nemoci nervového systému. Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s viděním, krátkozrakost, dalekozrakost, zelený zákal, skvrny v zorném poli oka, zánět horních cest dýchacích a potíže s dutinami, výtok z nosu, zánět vedlejších nosních dutin.  

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one