„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Morální kodex uznávaných zásad
 
bible.jpg

Terapeuti, psychoterapeuti, kartářky, astrologové…..by měli respektovat morální kodex světově uznávaných zásad:

* Prostřednictvím svých znalostí nesmí škodit jiným lidem

* Svěřené informace musí pro něj zůstat "zpovědním tajemstvím".

* Problémy, které jsou častým jevem a mohly by být poučné pro jiné, může publikovat, ale s vymyšleným jménem.

* Nesmí chtít nikoho v důsledku svých znalostí ovládat, neboť tím by poškodil sám sebe a druhému by ublížil.

* Nesmí nikoho strašit. Nesmí "prorokovat" katastrofické situace, neboť podvědomí klienta by si samo mohlo situaci přivolat. Má pouze upozornit na období, kdy by se klient měl vyvarovat riskantních aktivit, stáhnout se a počkat, až krizové období odezní.

* Jeho hnacím motorem musí být snaha pomáhat bližním.

* Nesmí zasahovat kategoricky do osudů lidí. Může pouze poradit a upozornit, ale rozhodnutí musí v každém případě ponechat na klientovi.

* Poškodí-li někoho, bere na sebe jeho karmu. V žádném případě nesmí nikomu něco přikazovat nebo zakazovat, smí pouze doporučovat.

* Nesmí si hrát na velkého mága a neomylného zasvěcence. Ten, kdo je skutečným mistrem, se nevyvyšuje nad jiné, nikdy nenarušuje přirozený řád a chod událostí.

* Musí v sobě vyvinout schopnost poskytnout duchovní a duševní útěchu a povzbuzení. Sám musí umět zvítězit nad sebou, nad strachem z osudu, musí se naučit umění dohody s osudem a stát se vlastním pánem. Musí se snažit o vlastní duchovní vzestup, být láskyplný a tvůrčí. Musí se obklopovat lidmi pozitivními a vyhýbat se destrukci, chamtivosti a anarchii.

* Nesmí v žádném případě vyzradit druhé osobě tajemství, které se od svého klienta dozvěděl. Nesmí nikoho na základě toho, co se dozvěděl, pomlouvat.

* Musí si vždy uvědomit, že důležitější než pravda je láska. Pravda je sice nutná, ale sama o sobě může urážet a ničit člověka, ba i zabít. Pravda oděná v roucho lásky, porozumění a pochopení, řečená taktně, přivede klienta k moudrosti účinněji, bezpečněji a milosrdněji.

* Nesmí být exhibicionista ani lhář, nesmí se povyšovat nad jiné.

* Musí vědět, musí umět povzbudit, potěšit - nikdy nesmí nikomu ubližovat.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one