„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Energetická růžice


Energetická růžice
 
5 prvků.gif.png
V těle člověka dochází v příslušných orgánech k příjmu živných látek z prostředí (např.potrava, vzduch aj.), dále pak ke zpracování a uložení potřebných látek a k vylučování odpadů.
 
Z hlediska principu JANG a JIN se orgány dělí na:

1) plné (jin) - jejich úkolem je zpracování a ukládání čistých látek - plíce, srdce, slezina, játra a ledviny.

2) duté (jang) - jejich úkolem je příjem živných látek a jejich příprava k využití a odpadu - žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, žlučník a močový měchýř.

3) funkční obvody
- „tři ohřívače" - spojují orgány hrudníku, břicha a močových cest s konečníkem (jang)
- obal srdce - veškerá krev mimo srdce (jin)

4) výjímečné útroby
- mícha + mozek (centrální nervová soustava)
- kostní tkáň
- cévy

5) tkáně
- kůže
- chlupy, nehty, vlasy
- šlachy, svaly
- měkké vazivo, podkožní tkáň

 
Podle principu JANG a JIN vytvářejí orgány vzájemné dvojice:

srdce - tenké střevo

játra - žlučník

plíce - tlusté střevo

slezina, slinivka - žaludek

ledviny - močový měchýř
 
Veškeré orgány jsou vzájemně propojeny a vzájemně se ovlivňují. Vše, co se odehrává uvnitř, se určitým způsobem projevuje i navenek.

Pozorováním vnějších projevů jde posoudit vztah vnitřních orgánů, a tím také pochopit příčinu nemocí.

Vzájemné účinky 5 orgánů, které jsou znázorněny výše na obrázku, kde propojovací čára, probíhající ve směru hodinových ručiček, znamená vzájemnou podporu orgánů; propojovací čára v protisměru hodinových ručiček znamená ničení; čáry uvnitř kruhu znamenají ovládání.

Onemocnění jednoho orgánu obvykle vyvolá změny v jiných orgánech, např.dochází ke změně barvy kůže, hlasu, charakteru pulzu apod.

Obrázek výše nám může zároveň objasnit průběh nemoci, neboť vytváří systém, který má za úkol kontrolovat hladiny energií v jednom orgánu, automaticky „přepouští"energii do druhého (podpora). Jestliže však orgán nemá dostatečnou hladinu energie, spustí mechanismus tlumení (únava) dráhou ovládání. Nedosáhne-li ani potom potřebných hodnot, bude se snažit okrádat orgán předešlý (nemoc).

 
Příklad z psychické roviny:

Člověk veselý, spokojený, nebojácný, bez nároků, který má všechny rád se všemi vychází (zdraví).

Pak je tu jiný člověk, který nevychází s lidmi, nebo si myslí, že ho lidé neberou (energie země-sympatie). Tento člověk se zpočátku snaží negativně ovlivnit okolí v tom smyslu, že není vše tak růžové (energie vody-strach, ovládání). Pokud ani toto nepomůže, tak se těm veselým snaží alespoň otrávit život, např. pomluvami (energie ohně-krade radost).

 
TĚLO A MY

Tělo se nedělí jen na končetiny, orgány, smysly, kůži aj., toto jsou špatně navyklé představy. Tělo pracuje na dokonalý stroj, kde chyba v jednom článku způsobuje problémy v celém řetězci.

Měli bychom přihlédnout ke skutečnosti, že tělo pracuje na 3 úrovních - tělo, mysl, duše nebo podvědomí, vědomí, nadvědomí.

Měli bychom pochopit, nebo si spíše pamatovat, že většina viditelných problémů tvoří následky, nikoliv příčiny, a léčit následky tudíž nemá smysl.


Příklad:

Problém žen - výtoky, příčin může být několik, ale uvedu zde alespoň jednu z nich. V psychické rovině to v podstatě znamená nespokojenost se svým okolím, nejčastěji s partnerem. S tímto související myšlení - hořkost, tímto se zablokují žlučovody, nefunguje tedy správně trávení, vzniká překyselení, tím dochází k množení plísní ve střevech a dále v pohlavních orgánech, až propukne zánět, který vyústí ve výtok.


Tato cesta je cestou příčiny a následku.

Proto by se neměl léčit zdravotní problém orgánu, ale příčina vzniku onemocnění … a to rozebráním problému s dotyčnou osobou, poté mechanickou cestou - speciální masáží, uvolnit žlučovody, bylinkami a probatiky podpořit zbytek procesu a odkyselit organismus….   

 
Ráj srdce
 https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one