„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Astrologie a Symbolon
astro.jpg
V Symbolonu nejde jen o uvědomění si vlastních vnitřních osobností. On představuje jakousi „obrázkovou knížku" astrologických aspektů. Každá z možných astrologických konstelací v horoskopu je znázorněna některou kartou na způsob vyjádření hluboké, duchovní aktivity.
Někdo má například MĚSÍC v KOZOROHU. Měl by si tedy vytáhnout kartu představující „RAKA" (=Měsíc) a „KOZOROHA" v jejich kombinaci „ RAK/KOZOROH " (=LEDOVÁ KRÁLOVNA) a na nějaký čas se soustředit na její obraz.
K této formě práce se Symbolonem potřebujete znát následující přiřazení planet ke znamením:
BERAN planeta MARS
BÝK planeta VENUŠE
BLÍŽENCI planeta MERKUR
RAK planeta MĚSÍC
LEV planeta SLUNCE
PANNA planeta MERKUR
VÁHY planeta VENUŠE
ŠTÍR planeta PLUTO
STŘELEC planeta JUPITER
KOZOROH planeta SATURN
VODNÁŘ planeta URAN
RYBY planeta NEPTUN

Beran

Beran

21.3. - 20.4.
Býk

Býk

21.4. - 21.5.
Blíženec

Blíženec

22.5. - 21.6.
Rak

Rak

22.6. - 22.7.
Lev

Lev

23.7. - 22.8.
Panna

Panna

23.8. - 22.9.
Váhy

Váhy

23.9. - 23.10.
Štír

Štír

24.10. - 22.11.
Střelec

Střelec

23.11. - 21.12.
Kozoroh

Kozoroh

22.12. - 20.1.
Vodnář

Vodnář

21.1. - 20.2.
Ryby

Ryby

21.2. - 20.3.


označení planet

označení planet

Protože mezi počtem znamení zvěrokruhu - kterých je 12 - a počtem planet, kterých je 10, je rozdíl, planety VENUŠE a MERKUR vstupují do vztahu k hvězdným znamením 2x.
VENUŠE je přiřazena k Býku a k Vahám,
MERKUR k Blížencům a k Panně.
Zkušeným astrologům je přirozeně tato skutečnost známa. 
Náš přístup je však odlišný v tom, že v Symbolonu najdete 2 zobrazení jedné planety. Skutečnost, že MERKUR (hvězdné znamení Blíženců) je zobrazen v kombinaci s Merkurem (hvězdné znamení Panny), může vyvolat nejen údiv, ale působí paradoxně a u některých vzbudí jistě i nedůvěru a pochybnosti.
 „Nedělní" astrologové budou pravděpodobně namítat: „To je nepředstavitelné, vždyť je to stále týž Merkur?!
 
Planeta má v horoskopu stejnou pozici, a proto není možné kombinovat ji samu se sebou!
 
A nadto, jestli planeta zastupuje obě znamení, jak máme vědět, kdy je vlastně Pannou - Merkurem a kdy Blíženci - Merkurem? S Venuší je to podobné..."
Naše odpověď zní: „Velmi dobře a zároveň zcela špatně."
Jestli například vytváříme horoskop někomu, kdo je ve znamení Blíženců, příslušná planeta Merkur bude mít dominantní téma blíženecké. Bez ohledu na pozici Merkuru bude vliv Blíženců mnohem výraznější než vliv Panny. Merkur však může být ve stejném horoskopu také ve vztahu k Panně. Pak dospějeme ke kombinaci (Blíženci) Merkur s (Panna) Merkurem, kterou reprezentuje v Symbolonu karta STRATEG.
Možnost kombinace Merkuru s Merkurem a Venuše s Venuší je tedy reálná.  Takovéto kombinace se vyskytnou i v horoskopech, i když je astrologové jako eventualitu s největší pravděpodobností nepřipouštějí.
Žádný návod či kniha o astrologii, se kterou jsme přišli do styku, neseznamuje čtenáře s podobnou konstelací. V každém případě bychom chtěli znovu zdůraznit, že v Symbolonu nejde až tak o kombinace planet a hvězdných znamení, ale především o „vnitřní osobnosti".
Každý z nás je nositelem svého POSLA (Blíženci/Merkur) odpovědného za komunikaci a kontakt (a za přednes při hraní úloh).

Na druhé straně je však v každém z nás ukryt i jistý druh „manažera", který má na starosti každodenní běžné záležitosti, přičemž zůstává oddaný a věrný tomu podstatnému, zakladu v životě: SLUŽEBNICE (Panna/Merkur). Jsou to dva zcela odlišní lidé.
Domnívat se, že se karta, kterou si vyberete nebo vytáhnete, musí objevit ve vaši astrologické konstelaci, by bylo mylné. Když si vyberete kartu ZROD (Měsíc/Uran), přínosné otázky by pro vás mohly být například tyto:
 
„Kde začít?",
 „Kdy přestat?",
„Který ze vztahu je již nefunkční a jeho potřeba v mém životě už není aktuální?".

 
 
Ptát se, jestli je váš Měsíc kdesi ve Vodnáři (jedenáctý dům), anebo jestli je Uran v Raku (čtvrtý dům), není účelem Symbolonu a snižuje to jeho význam i hodnotu.
Ráj srdcehttps://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one