„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Symbolon
blázen.jpg
Symbolon je hra rozpomínání. Umožňuje nám vzpomenout si na skutečnosti ukryté hluboko v nás, na skutečnosti, kterým nebylo celé roky, až desetiletí dovoleno vyplavat na povrch.
Jazykem těch, kteří dávají přednost psychologickému přístupu, bychom mohli říci, že síla, kterou představy disponují, pomáhá pozvednout nevědomé do vyšších úrovní vědomí. To - společné s rozdílným způsobem kladení otázek - odlišuje Symbolon od ostatních karetních her o 78 kartách. Nepokouší se být orákulem, které přináší předpovědi nebo prorokuje budoucnost jako jeden ze způsobů jejího zpřítomnění, spíše má moc zpřítomnit minulost.
Nezáleží na tom, jak moc a nakolik intenzivně se snažíme unikat před tím, co jsme kdysi odmítli, potlačili a odložili. Je jen otázkou času, kdy se vytěsněné obsahy našich vzpomínek vylijí z koryta řeky, kterou jsme uměle vtiskli do břehu regulovaných vědomím a zastavili její tok hrázemi zapomnění. Symbolon byl vytvořen právě proto, abychom se nemuseli obávat nebezpečí záplav a potopy; abychom nemuseli ustavičně unikat před přívaly temných, zpěněných, kalných a zanesených vod, které ohrožují naši nejvnitřnější a nejzranitelnější bytost - jestli ne jinak, tak například ve snech nebo nočních můrách.
Tato karetní sada byla vyvinuta proto, aby nám pomohla integrovat vytěsněné, nepřiznané, zanedbávané a zapomenuté události či objekty z minulosti zpátky do našeho současného, právě teď probíhajícího každodenního života.
Už samotný název karetní sady výstižně vyjadřuje tuto myšlenku.
Symbolon je předmět rozlomený napůl. Jeho dvě oddělené části se snaží spojit do  kompaktního celku podobně, jako se v řecke báji snaží k sobě přiblížit, najit se a znovu spojit dohromady dvě půlky pomeranče, které symbolizují původního, harmonického člověka rozděleného později na dva tzv. proti - póly: na muže a ženu.
 
V této chvíli jsou dvě části Symbolonu odděleny. Síly, které karetní sada Symbolon ztělesňuje, usilují o znovusjednocení obou jeho zatoulaných fragmentů.
30.jpg
Myšlenka Symbolonu je velice prostá a jednoduchá.
Vychází z předpokladu, že konkrétnímu jedinci se ještě nepovedlo stát se takovou osobnosti, jakou by být chtěl: všichni se skládáme z různých osobností, které jsou od sebe vzájemně odděleny na duchovní, duševní i vědomé úrovni. Symbolon tedy předpokládá, že jsme rozštěpení na vnitřní  osobnosti, z nichž má každá svou vlastní povahu a motivy, svou vlastní energii a pole působnosti; zrcadlí své vlastní vědomí i svědomí. A každá z nich se o sobě vyjadřuje ve smyslu „JÁ".
Většinu z těchto vnitřních osobností neznáme. Vedou vlastní temný život v chodbičkách, chodbách, tunelech a koridorech našeho nitra, kde formují a přetvářejí naše životy navenek bez jakéhokoliv rozumného vysvětlení, bez ladu a skladu, bez zjevných příčin.
Krátce a stručně, Symbolon odhaluje vnitřní osobnosti, jejich skutky, jednání, podněty a motivace. Nastavuje zrcadlo osobnosti, která je v současné chvíli dominantní. Odkrývá tu osobnost v nás, se kterou bychom se právě teď měli sblížit, a která touží sblížit se s námi.
Každá z karet Symbolonu (kromě poslední) představuje určitou vnitřní osobnost a téma, které je nutné pozvednout do vědomí a tak je zviditelnit.
Některé z vnitřních osobností reprezentovaných Symbolonem již byly popsány různými psychologickými směry a různými obory týkajícími se lidské psychiky.
Například „malé dítě v nás" (MATKA, Rak), „...rozum mi našeptává, že bych měl..." (SLUŽEBNICE, Panna) nebo „...mluví z tebe vzdor..." (VZDOR, Rak/Beran), atd.
Jiné vystupují jen v mýtech, legendách, bájích a pohádkách, a proto s psychologií zdánlivě nesouvisejí.
V Symbolonu jsou zastoupeny například kartou ZLOMYSLNÝ SKŘÍTEK (Býk/Vodnář) a UPÍR (Býk/Štír).
Také ony však existují v duši každé živé bytosti.
image1.JPG
Ráj srdcehttps://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one