„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Banán - Banana
„Pokorný služebník“
banana2-01.jpg

Pro pokoru pramenící z klidu.

Pomáhá nebýt ponořen jen do sebe a do svých myšlenek, ale vnímat také realitu druhých, vnímat ostatní jako součást sebe sama. Banán dodává klid vyplývající z toho, že máme odstup a vidíme širší souvislosti. Dává kontrolu nad vlastními emocemi, aby nezískaly nadvládu nad klidem naší mysli a připravily nás o pocit vystředěnosti.

Pomáhá dětem, aby dokázaly zahrnout ostatní do své reality.

Pro zvířata, která se snadno rozruší nebo mají tendence utiskovat jiná zvířata v téže domácnosti.

Zlepšuje:

         Klid

         Schopnost pozorovat s odstupem

         Schopnost ne-reagovat

         Pozitivní reakce na své okolí

         Pochopení, že „co se stalo, nedá se odestát

         Zdravý odstup od lidí a situací

         Objektivitu

 

Afirmace:

„Jsem vlnkou vědomí mezi vysokými vlnami egoismu na neklidném moři života!"

29.jpg
Květ/ Plod/ Folklór
 
Latinský název Musa paradisiaca zahrnuje jedlé odrůdy a naráží na starověký mýtus, že banány rostly v rajské zahradě. Musa sapientium se překládá jako „ovoce moudrých mužů“. Divoké banány byly známé již v pravěku a nyní jsou pěstovány v tropech stejně jako v oblastech od Indie po Novou Guineu. Toto bezsemenné ovoce neroste na stromě, jak bychom si mysleli, ale na obří bylině na stonku pokrytém listy. Rostlina dosahuje výšky kolem deseti metrů. Stonek se samčími květy roste ve vrchní části rostliny, výše na stonku jsou samičí květy, neboli ruce, které skrývají dvanáct až šestnáct banánů.
 
Banány jsou bohaté na vlákninu, vysoký obsah draslíku v nich napomáhá svalovému systému
a jsou prospěšné pro udržení bakterií acidophilus ve střevech. Slupky také pomáhají při migréně, hypertenzi, kožních vředech a vyrážkách.
Kvalita: pokora vycházející z klidu.
 
Poselství sebemistrovství: klid, upřímnost k sobě samému, zapomínání na vlastní zájmy, schopnost udělat krok zpět a pozorovat, nereaktivní chování, nebýt uchvácen negativitou, pochopení, že „všechno v životě se ti vrátí“, zdravý odstup od lidí a okolností, objektivita.
 
Disharmonický vzor: sebestřednou, úzkost, sklon k negativitě, ztráta perspektivy, „nevidět les pro stromy“, nejasný úsudek, nervozita a hašteřivá povaha; falešná pýcha, hluboce zakořeněná potřeba uznaní, zuřivost.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one