„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Fík - Fig
„Neautoritativnost“
 
fig2med.jpg

Pro flexibilitu a sebepřijetí.

Pomáhá lidem vytvořit si uvolněnější přístup k sobě i k druhým, bez ohledu na to, jak velkou nesou zodpovědnost. Pomáhá překonat rigiditu, rozvinout smysl pro humor a „jít s proudem".

Fík je pro děti, které se příliš snaží, okusují si nehty nebo cucají palec.

Pro zvířata v období výcviku - pomáhá jim překonat špatné návyky.

Zlepšuje:

         Smysl pro humor

         Přizpůsobivost

         Schopnost „jít s proudem''

         Bytí v pohodě se sebou i s druhými

         Sebe-osvobození

         Energii pro postup životem vpřed

         Relaxaci

         Nastavení zdravých hranic

 

Afirmace:

„Jsem uvolněný a v míru. Jsem v jednotě se vším, co je!"

29.jpg
Květ/ Plod/ Folklór
 
Fíkovník, pravděpodobně původem ze západní Asie, se dnes pěstuje v Malé Asii, Řecku, Itálii, Alžírsku, Portugalsku a Kalifornii. Fíkovník je opadavý keř nebo strom z čeledi morušovnikovitých, vysoký kolem deseti metrů. Strom tvoří listy dlanitě členěné do 3 až 5 nestejně velkých laloků a drobné stonkovité pupeny. Právě tyto pupeny se používají
k přípravě květové esence, protože skutečné květiny rostou uvnitř ovoce. Mnoho drobných semínek a měkká růžovo-bílá dužina jsou uzavřeny uvnitř plodu pod tenkou slupkou.
                   
Vzhledem k vysokému obsahu cukru jsou fíky skvělým zdrojem energie. Jsou bohaté na vápník, a díky obsahu pektinu a mucinu působí jako projímadlo. Čerstvý fík má nevýraznou
chuť, ale můžeme jej použít zevně, pro uklidnění nebo ochranu pokožky. Fíky také zmírňují bolesti v krku, léčí vřídky a chronické kloubní záněty.
Kvalita: flexibilita a sebepřijetí.
 
Poselství sebemistrovství: smysl pro humor, přizpůsobivost, schopnost „jít s proudem“, být v klidu se sebou a ostatními, sebeosvobození, energie pro cestu životem, relaxace, nastavení zdravých hranic, schopnost vyrovnat se s nesnázemi.
 
Disharmonický vzor: nesmlouvavost, napětí, neústupná povaha, problémy se změnami,  nerealistická očekávaní od sebe, fanatismus, omezovaní sebe sama, příliš silný smysl pro sebedisciplínu, roztahovačnost, dominantnost, popírání selhání, přílišná snaživost, sebemučednictví, odsuzování sebe sama.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one