„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Kukuřice - Corn
„Životabudič“
 
corn2med.jpg

Pro mentální vitalitu.

Pomáhá nám být vždy bdělí a připravení" stejně jako zrna v kukuřičném klasu představují nové ideje a dávky energie.

Dětem tato esence pomáhá při nudném učení" nebo když si po sobě nerady uklízejí. Taktéž při vytváření nových přátelství, stěhování do nového domova nebo zahájení nového školního roku.

U zvířat podporuje přirozené léčebné procesy po operaci, pomáhá starším zvířatům cítit se a jednat zase jako když byla mladší, s obnoveným zájmem o život.

Zlepšuje:

         Energii

         Iniciativu při práci na projektech

         Nadšení

         Žití plně v přítomnosti

         Schopnost říkat „ano„ životním výzvám

         Radostnou ochotu k novým začátkům

Afirmace:

„S nezměrnou energií jdu vstříc světu!"

29.jpg
Květ/ Plod/ Folklór
 
Kukuřice je jedinou obilninou amerického původu, dnes se pěstuje v tropických a subtropických oblastech po celém světě. Záznamy dokazují, že kukuřici jako plodinu znali v Mexiku již před více, než sedmi tisíci let. Kromě toho, že ji severoameričtí indiáni využívali jako potravinu, Inkové, Mayové a Aztékové ji používali jako platidlo, stavební materiál, při výrobě šperků a dekorací. Tato jednoletá rostlina dozrává tři až pět měsíců. Její samičí květy – klasy – s vyčnívajícími dlouhými bliznami rostou na nižších stopkách. Samčí květy tvoří krátký, měkoučký střapec na vrcholu rostliny.
 
Kukuřice je považována za jeden z nejvyváženějších zdrojů škrobu. Ačkoliv je lehce stravitelná, má vyšší energetickou hodnotu. Je bohatá na hořčík a fosfor, vhodná k posílení mozku a nervového systému. Všechny části kukuřice – kukuřičné vlasy, mouka i zrno jsou zdraví prospěšné, například při snižovaní cholesterolu, regulaci střevních funkcí, jsou vhodné pro posílení ledvin a zmírnění
kožní vyrážky.
Kvalita: duševní vitalita.
 
Poselství sebemistrovství: energie, převzetí iniciativy v projektech, nadšení, žít naplno tady a teď, přijetí životních výzev, nadbytek ochoty, pro nové začátky.
 
Disharmonický vzor: liknavost, otálení, neochota, blokovaná energie, absence reakce, loudání se, vzdor, letargie; odkládání povinností na později, svalovaní viny na jiné.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one