„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Mandle - Almond
„Soběstačnost“
 
almond2-01.jpg

Pro sebekontrolu a morální sílu.

Může nám pomoci dostat se z každé obtížné životní situace a žít více ve svém středu. Mandle je pro lidi, kteří mají tendenci nechat se zavalit povinnostmi a potřebovali by, aby den měl více hodin.

Pro děti, které se potřebují naučit vyrovnanosti a klidu.

Pro zvířata, která se cítí nesvobodná nebo trpí obsedantním chováním.

Zlepšuje:

         Klid mysli

         Soulad těla, mysli i ducha

         Pocit pohody a řádu

         Schopnost přestat „pálit svou svíčku z obou stran„

         Vyrovnanost

         Umírněnost

         Zdravou sexualitu

         Schopnost být dobrým partnerem ve vztahu

 

Afirmace:

„Jsem pánem svého osudu! S klidem a silou kráčím ke svému konečnému vítězství!"

29.jpg
Květ/ Plod/ Folklór
 
Mandloň je také nazývána Prunus dulcis, což znamená sladká, příjemná nebo nádherná. Mandle je jedním z nejstarších známých stromů plodících ořechy a patří do čeledě růžovitých. Zdomácněly v západní Asii a jižní Evropě, malý strom mandloně (který vypadá podobně jako
broskvoň) pochází z Blízkého východu. V současné době je pěstována přibližně stovka odrůd v Jihoafrické republice, Jižní Austrálii a Kalifornii. Jeho růžové květy – podobné, ale o něco větší, než květy broskvoně – dosahují v průměru až 5 centimetrů a rostou v květenstvích jednoho až tří květů. Plody zrají v broskvi podobné pecce.
 
Chutné jádro má vysoký obsah vlákniny, vitamínů skupiny B a osm z devíti esenciálních aminokyselin – a hodně kalorií. Mandle má vysoký obsah bílkovin, je bohatá na minerály, které zpevňují kosti, a mono-nenasycené tuky snižující hladinu cholesterolu. Mandlový olej pomáhá při kožních problémech, mléko zklidňuje plíce a hrdlo.
Kvalita: sebeovládání a morální síla.
 
Poselství sebemistrovství: klid mysli, synchronie těla, mysli a ducha, smysl pro duševní pohodu a řád, vyhýbání se hektickému životu, rovnováha, zdrženlivost, zdravá sexualita, schopnost být citlivým partnerem v intimním vztahu.
 
Disharmonický vzor: nestřídmost v jídle nebo jiných poživatinách a aktivitách, nezřízenost způsobující menší nebo vážnější poškození těla, mysli nebo nervů, přemíra sexuality v myšlenkách nebo jednání, špatná rozhodnutí v souvislosti se zlozvyky, nespokojenost, neklid, hněv spojený se sexuálními problémy, frustrace.

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one