MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:

Špenát - Spinach
„Nekomplikovanost“
 
spinach2med.jpg

Pro jednoduchost a nezáludnost.

Pomáhá těm, kdo jsou unaveni ze „světské moudrosti" a z podezírání druhých ze sobeckých úmyslů, uvědomit si, že všichni toužíme po konečném cíli života - po dokonalé blaženosti. Obnovuje pocit radosti z dobrodružství.

Pomáhá lidem, kteří jsou ve stresu, přepracovaní nebo pocházejí z dysfunkční rodiny.

Pro děti, které jsou nadměrně vážné nebo nedůvěřivé a učí se důvěřovat.

Pro zvířata, která se chovají, jako kdyby byla starší, než je jejich fyzický věk. Dobrá esence také pro toulavá zvířata.

Zlepšuje:

         Dětskou radost

         Schopnost vnímat zázraky

         Hravost

         Svobodu

         Dobrodružnost

         Bezstarostnou povahu

         Osvobození od stresu

         Schopnost radovat se

 

Afirmace:

„Ať se stane cokoliv, je to pro moje nejvyšší dobro a já to vítám!"

29.jpg
Květ/ Plod/ Folklór
 
Z historických záznamů víme, že špenát pochází z Iránu a okolních zemí. Tato zelenina si našla cestu do Ameriky v 19. století. Špenát je rychle rostoucí zahradní rostlina. Zelená listová rostlina se pěstuje výhradně pro listy, je to jednoletka, patří do čeledi merlikovitých. Malé, žlutobílé samičí květy vyrůstají v úžlabních klubíčkách, zelené samčí květy rostou na půlmetrových listových stoncích.
 
Špenát je obzvláště bohatý na vitamíny A, C a železo. Tmavě zelená listová zelenina zpomaluje mutaci rakovinných buněk a obsažený mangan pomáhá při diabetu. Má široké terapeutické využití, protože špenát posiluje lymfatický, močový, střevní a zažívací systém.
Kvalita: jednoduchost, bezelstnost.
 
Poselství sebemistrovství: dětské nadšení, bezelstnost, důvěra, smysl pro údiv, úžas, hravost, svoboda, dobrodružnost, bezstarostná povaha.
 
Disharmonický vzor: stres, pocit přetíženosti nebo zahlcenosti, mírná nedůvěřivost až paranoia, pro nešťastné nebo dysfunkční dětství, pesimismus.

Ráj srdce


Sestavuji aktuální kalendář ...


CURRENT MOON
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one