„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Automatická kresba
 
ak.jpg

Dnešní život je bohatý na spoustu různorodých vjemů a událostí, které se na nás valí ze všech stran. Stává se, že dojdete do bodu, kdy si nevíte rady, jak dál.

Kladete si otázky: Proč se toto stalo zrovna mně? Co mi má tato situace říct? Jak se mám dál rozhodnout?

Automatická kresba se může stát skvělým pomocníkem právě v takových situacích. Je nástrojem k pochopení vaší situace a zároveň umožňuje s touto situací něco udělat.

Práce s automatickou kresbou může být velmi jednoduchá. Člověk, který se chce naučit automatické kresbě, nemusí být vůbec zběhlý v žádných duchovních praktikách.

Vyšší úrovně práce s automatickou kresbou jsou pak určeny těm, kteří chtějí pochopit hlubší souvislosti života. Na této vyšší úrovni může být automatická kresba nápomocná k regresní terapii, konstelaci, čištění karmy apod.

mandaly.jpg

Automatická kresba harmonizuje, léčí, uklidňuje... Pokaždé, když máte nějaký problém, smutek, stres vezměte pastelky a vymalujte se z něj. Nachystejte si čistý papír, nebo si vyberte z inspirativních domalovánek, která se vám k danému problému líbí a pastelky. Pusťte si relaxační hudbu. Uvolněte se, zhluboka se několikrát nadechněte a zadívejte se na pastelky. Tu která Vás upoutá, například svou barvou vezměte a začněte malovat. Malujte tak dlouho, dokud z toho budete mít radost, pak pastelku vraťte a pokračujte ve výběru jiné barvy. Až vás nebude žádná barva přitahovat, obrázek je hotový.

Samozřejmě, když sedáte k čistému papíru, nevíte, co budete malovat. Nechte se vést svou intuicí a malujte, co vás v tu chvíli napadne. Většinou jsou to tvary různě propojené, čáry, nebojte se a věřte si. Pro ty z vás, kteří mají problém se začátkem kreslení, jsou k dispozici inspirativní domalovánky. Ty si můžete jen vymalovat, nebo podle své intuice dotvořit. Časem zjistíte, že již tyto předlohy nepotřebujete a začnete zcela bez zábran malovat sami.

Tato metoda je velice vhodná pro uklidnění hyperaktivních dětí, při problémech s učením, k uvolnění strachů a fobií, i při zdravotních problémech vašich dětí. Stačí jen říct "teď vymaluj svůj problém s..." a dítě může začít malovat, anebo ho nechte jen tak, ať si maluje na jaké téma chce. Jak poznáte, že se problém uvolňuje? Samozřejmě podle výběru barev, rozložení postaviček…, ze začátku problému to nejspíš budou tmavé barvy, postupně budou tyto barvy světlejší a nakonec se přidají i barvy jako růžová, žlutá... ty poté budou převládat nad tmavými barvami. Ze začátku možná děti budou malovat jen jednou barvou a jinou chtít nebudou, ale nenuťte je barvu vyměnit. Potřebují vymalovat svůj problém, který právě tato barva představuje. Uvidíte, že časem přidá i jiné barvy a obrázky budou stále pestřejší...

Ráj srdcehttps://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one