„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Reflexní terapie chodidel
 
1 (2).jpg

Reflexní terapii znali v Číně už před 5 000 lety, ale praktikovali ji i staří Egypťané.

Na Západě začalo studium reflexních zón pracemi amerického lékaře ORL Williama Fitzgeralda, který hledal jednoduchý způsob, jak dosáhnout anestetických účinků, aby mohl provádět drobné zákroky. V roce 1913 zjistil, že stiskem určitých míst se sníží bolestivost na určitém místě. Za znovuzrození reflexoterapie vděčíme spolupracovnici doktora Fitzgeralda Eunice Inghamové, rozvinula teorii svého předchůdce a dospěla k názoru, že všechny části těla lze ošetřovat mačkáním odpovídajících reflexních zón. Vypracovala podrobnou mapu nohou, kde tyto zóny upřesňuje, a v roce 1938 založila první školu reflexní terapie.

29.jpg

Reflexní terapie je masáž reflexních bodů, která působí na tělo i na psychiku, jedná se o stimulování takzvaných reflexních zón na chodidlech a dlaních. Masírováním nebo mačkáním těchto oblastí se reflexní terapeuti snaží působit na narušené orgány nebo funkce, kterým tato místa odpovídají.

Celé tělo, orgány a funkce se promítají do určitých částí těla:

* ušních boltců - Aurikulární terapie

* duhovky v oku - Irisdiagnostika

* do chodidel a dlaní - Reflexní terapie

 

Levé části se promítají nalevo a pravé napravo.

Palec odpovídá hlavě a lebce.

Pata pánvi a jejímu obsahu.

Vnitřní okraje chodidel páteři.

Vnější okraje končetinám.

Nárt  (hřbet nohy) přední části těla.

Chodidlo zadní části těla.

 

Tlak vyvíjený na určitý bod může působit na odpovídající oblast. Při působení dochází k odstraňování překážek volného proudu energie, o uvolňování endorfinů, stimulování nervového a lymfatického systému. Nerovnováha organismu vede k usazování mikrokrystalků kyseliny močové v odpovídajících reflexních bodech, takže jsou bolavé; masáží se usazeniny odstraňují a obnovuje se tok energie.

29.jpg
Tato terapie není určitě „všemocná" ale používá se k léčení řady běžných nemocí.

Co reflexní terapie léčí:

* napomáhá nastartovat v těle samoléčivý proces
* bolesti zad
* menstruační obtíže
* odbourává úzkosti a stresy
* je účinná při dýchacích potížích
* je účinná při zažívacích potížích
* migrény
* léčí i vážnější onemocnění (srdeční, roztroušená skleróza a mrtvice)
* zklidňuje, léčí a harmonizuje tělo
* může napomoci zjistit hrozící nebo latentní nemoc
 
Kontraindikace:    
    
 
* zánět žil i nedávný
* artritida
* nezhojená zlomenina nohy
* artróza
* bolesti nebo infekce nohou (mykózy, bradavice, aj.)
* těhotné - ne plošky pohlavních orgánů
* po transplantaci
 
Jelikož účinek této léčby bývá často velice silný, není reflexní terapie vždy vhodná během těhotenství nebo při artritidě na chodidlech, při cukrovce, některých srdečních poruchách, osteoporóze (řídnutí kostí), flebitidě (zánětu žil) a obtížích štítné žlázy. V takových případech se léčba musí provádět velice opatrně-nebo vůbec ne.
Umístění reflexních zón se může na různých mapách lišit z důvodu stáří mapy. Mapy se vyvíjí podle přístupu a znalosti v oboru fyziologie a fytopatologie. Existují i velké odlišnosti u jednotlivých pacientů, podle jejich morfologie. Reflexní terapeut proto nehledá ani tak body, jako spíše zóny.
reflexni_zony_3.jpg

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one