„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
Reflexní terapie rukou
 
12.jpg
Reflexní terapie rukou je velice málo používaná metoda i přes to, že je nejsnadnější nejpoužitelnější a nejefektivnější.
 
Tato technika je velmi atraktivní, neboť ruce jsou nejvíce dostupnou částí lidského těla. Můžete tuto metodu praktikovat co nejčastěji a těšit se tak z jejích mnohostranných účinků.

Reflexologie ruky je jemná, účinná a také velmi příjemná metoda. Hodí se pro diagnózu a ovlivňování hlavně psychosomatických dysfunkcí. Podporuje harmonizaci, zklidnění a posílení celého organismu. Ruce odhalují v tělesné oblasti zvlášť rychle různé akutní problémy.

Jelikož ruce a chodidla jsou utvářeny jinak, mají i odlišné reflexologické mapy. Značný rozdíl je např. v tom, že reflexní plochy hlavy a krku jsou mnohem větší na prstech ruky, než na prstech nohou.

Reflexologie ruky dokáže výrazně posílit imunitní systém a mízní oběh, zlepšit obranyschopnost organismu, uvolnit tělo od stresů a nervozity.
Tato nenáročná a většinou i příjemná technika je skvělým impulsem ke spuštění samoléčebných procesů.

Reflexologie ruky se tak stává nejen klíčem k nápravě nejrůznějších blokací životní síly, ale také účinným prostředkem k nalezení fyzické i duševní rovnováhy.

Stimulace reflexních bodů na hřbetech, dlaních, ploskách, zevních a vnitřních hranách rukou a nohou, pomáhá tělu vyloučit škodlivé látky, uvolnit napětí a obnovit přirozený rovnovážný stav.

Je-li v některé části těla zánět, otok nebo napětí, odpovídající reflexní body jsou zvýšeně citlivé na tlak. Díky tomu mohou ruce a nohy podat přesnou zprávu o zdravotním stavu. Citlivost reflexních bodů může být také častým výstražným projevem závažnějšího onemocnění.
Ošetření reflexních zón na rukou provádí reflexní terapie dlaní. Lze ji použít místo reflexní terapie chodidel nebo jako její doplnění.

Její princip je naprosto stejný a indikace jsou tytéž.

 
Kontraindikace:     
   
 
* akutní artritida rukou
* nezhojená zlomenina zápěstí
* nezhojená zlomenina prstů nebo záprstních kůstek
* artróza v akutním stavu
* bolesti rukou
* infekce rukou (hnisavý zánět, mykózy, bradavice, aj.)
* těhotné - ne plošky pohlavních orgánů
* po transplantaci
 
reflexkadlane.jpg
reflexkaruce.jpg
Ráj srdcehttps://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one