„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
YR

prázdná runa,  čistá runa, bílá runa
 
yr.jpg
Runa Yr se stala známou až v 60. letech minulého století, byla tu jako symbol mírového hnutí.

Do systému run, který se používal na území Anglie, byla začleněna až později. Stejně tak byla součástí nordického runového písma, šestnáctičlenného nordického Futharku. Přibližně v roce 1960 ji začali mnozí runoví praktici užívat pod vedlejším jménem Wyrd a přidělili jí při runovém věštění funkci tzv. "Prázdnoty" nebo též "Osudové runy".

Někteří odborníci v oboru run však runu YR – WYRD odmítají a zavrhují, protože 24-členný Futhark byl, a dodnes je, považován za úplný a počet jeho písmen za konečný.

V řadě staršího Futharku je významově zastoupena runa Yr runou Eihwaz, takže dochází vlastně k duplicitě run. Jiní jí zase naopak připisují velký význam.

 
29.jpg

Není jisté, zda poslední "prázdná runa", pojmenovaná Wyrd - Osud - je produktem moderního náhledu na věštění nebo ji staří seveřané skutečně používali.

Nějakým způsobem se ale již vžila a proto ji do run zařazuji i já.

Symbolizuje osud, který nemáme a nepotřebujeme znát. Pokud bychom jej znali, mohli bychom se pokoušet jej změnit, což by mohlo narušit celý řád vesmíru.

Jako další význam runy lze brát tápání, kdy staré už není a nové ještě není. Osud není určen, což neznačí doporučení klidu a čekání, ale naopak zapřažení všech osobních sil. Jen vlastní vůlí si člověk vymůže dobrý osud.

Ať tak nebo onak, je každého osobní záležitostí, zda bude tuto runu používat společně s ostatními, nebo ji při věštění odloží stranou.
 
Písmeno latinky: Y
Výslovnost: Y
 
Jiný název: Wyrd
Barva: šedočerná
Božstva: Odin
Minerál: Opál

Rostlina: Tis, Mandragora
Denní doba: noc
Energie: aktivní/pasivní
Živly: všechny


 
29.jpg
Význam
* runa symbolizuje osud, který nemáte znát, protože byste se pak pokoušeli jej změnit, což by mohlo narušit řád a vývoj věcí, které se mají stát
* nic není předem určeno, vše je otevřené, proto budoucnost bude taková, jakou si ji uděláte
* období, kdy staré již není a nové teprve přijde

 
Ráj srdcehttps://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one