„Abychom udělali pořádek ve světě, musíme nejdříve udělat pořádek v národě; abychom udělali pořádek v národě, musíme nejdříve udělat pořádek v rodině; abychom udělali pořádek v rodině, musíme nejdříve udělat pořádek ve svém osobním životě; abychom udělali pořádek ve svém osobním životě, musíme udělat pořádek ve svém srdci.“
- - Confucius - -

MÍR - VÍRA - LÁSKA - NADĚJE

Facebook:
vitamín B17 (Amygdalin)
 
Amygdalin (vitamín B17) je přírodní glykosid vyskytující se např. v mandlích. Jeho jméno pochází z vědeckého rodového jména pro mandloň (Amygdalus). Obsažena je i v dalších rostlinách jako slivoň americká, meruňka obecná, střemcha pozdní.

Amygdalin - laetryl; nejde o vitamín, ale vitagen a semiesenciální živinu, nesprávně bývá označována jako vitamín B17.

Ernst T. Krebs amygdalin poprvé prezentoval jako vitamín B17 a přisuzoval mu schopnost léčit rakovinu, a studie ukázaly, že v tomto ohledu je amygdalin přínosný, a navíc, technicky vzato, patří mezi vitamíny.

Amygdalin je součástí léku proti rakovině - Laevomandelonitrile (komerční název Laetrile).

Mandle ovšem obsahují jakýsi neznámý faktor důležitý pro lidské zdraví, který patrně přesahuje účinek laetrylu, a který rovněž bychom mohli zahrnout pod pojem vitamín B17.

(Podle Cayce stačí 3 mandle denně jako prevence některých nádorů a adaptogenní droga.)

 
Toxicita:
Amygdalin beta-glucosidáza, jeden z enzymů, který se vyskytuje v lidských střevech a řadě běžných jídel, z amygdalinu se neuvolňuje samostatně kyanid, proto nemůže vést k potenciálně smrtelnému otrávení, pokud se nepřekročí dávky amygdalinu (laetrile).

 

Ráj srdce
https://www.booked.net/
+8
°
C
+
+
Praha
Středa, 27
7 denní předpověď


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one